Hisob bilan kartaga xizmat ko‘rsatishning farqi nimada?
Agar hisobot davrida AVO hisobi bo'yicha xarajatlar 180 000 so'mdan va undan yuqori bo'lsa, hisob xizmat haqi uchun 27 000 so'm olinadi. Ushbu summa ko'chirma sanasida oyiga bir marta to'lanadi.
Bepul chiqarilgan AVO platinum plastik kartasini xizmat ko‘rsatish komissiyasi:
Kartani chiqarish — bepul
Kartaga xizmat ko‘rsatish komissiyasi — oyiga 4 990 so‘m
Komissiya har bir xarajat davri uchun har oyda ko‘chirma sanasida hisoblanadi, plastik karta faollashtirilgan xarajat davri bundan mustasno
*Plastik kartaga xizmat ko‘rsatish — bu kartani o'zini ishlatish uchun to'lov, shu jumladan uni chiqarish, ishni qo'llab-quvvatlash (masalan, SMS-xabarnomalar, bankomatlarda foydalanish va boshqasi).
*Hisobga xizmat ko‘rsatish — bu karta bog'langan bank hisobini yuritish uchun to'lov. Hisob kartasiz alohida mavjud bo'lishi mumkin, ammo bizning holatlarimizda AVO platinum virtual kartasi (shuningdek, agar mavjud bo'lsa — AVO platinum jismoniy kartasi va/yoki AVO to'lov stikeri) hisob bilan bog'langan.
*Agar sizda bepul chiqarilgan AVO platinum plastik kartasi bo'lsa va hisob xarajatlari 180 000 so'mdan oshsa, hisob raqamiga xizmat ko'rsatish uchun 27 000 so'm komissiya ham olinadi.

Обслуживание счета и карты — в чем отличие?
Если в течении отчетного периода расходные операции по счету AVO составили 180 000 сум включительно и выше, взимается комиссия за обслуживание счета в размере 27 000 сум. Эта сумма начисляется и выставляется к оплате один раз в месяц на дату выписки.
Обслуживание пластиковой карты AVO platinum с бесплатным выпуском:
Выпуск карты — бесплатно
Комиссия за обслуживание карты — 4 990 сум в месяц
Комиссия начисляется ежемесячно в дату выписки за каждый период трат, за исключением периода трат, в котором пластиковая карта была активирована
*Обслуживание пластиковой карты — это плата за использование самой карты, включая её выпуск, поддержку работы (например, СМС-оповещения, доступ к банкоматам и т.д.)
*Обслуживание счета — это плата за ведение банковского счета, к которому привязана карта. Счет может существовать отдельно без карты, но в нашем случае виртуальная карта AVO platinum (также, при наличии - физической карты AVO platinum и/или платежного стикера AVO) привязана к счету.
*В случае, если у вас пластиковая карта AVO platinum с бесплатным выпуском и расходы по счету превысили 180 000 сум, начисляется также комиссия за обслуживание счета 27 000 сум.