Toshkent, 2025-yil 14-avgust
Mijozlar uchun bu yangilik rivojlanish sur’atlarini tezlashtirilishi, texnologiyalar takomillashtirilishi va raqamli mahsulotlar ro‘yxati kengaytirilishini anglatadi.
AVO bank — O‘zbekistondagi birinchi to‘liq raqamli banklardan biri bo‘lib, u qulay mobil ilova orqali self-service formatini jonli va professional qo‘llab-quvvatlash bilan uyg‘unlashtiradi. Bank odamlar va biznesga moliyaviy masalalarini ortiqcha qiyinchilik va navbatlarsiz boshqarishga yordam beradigan xizmatlarni yaratadi.
«Fonte Hedge Fund OEIC Ltd bilan hamkorlik — bu jahonning ilg‘or fintex amaliyotlarini joriy etish uchun yangi imkoniyatlarni taqdim etadigan strategik qadam. Birgalikda biz innovatsion g‘oyalarni qisqa vaqt ichida hayotga tatbiq etishimiz, xizmat ko‘rsatish sifatini yaxshilashimiz va mijozlarimizga yanada qulay hamda zamonaviy yechimlarni taklif qilishimiz mumkin», — deya ta’kidlashdi AVO bank vakillari.
Hamkorlikning moliya bozoridagi ahamiyati
Hozirda O‘zbekistonda fintex sohasida o‘zgarishlar katta: onlayn-banking qamrovi kengaymoqda, to‘lov tizimlari rivojlanmoqda, kreditlash esa raqamli formatga o‘tmoqda. Texnologik jihatdan rivojlangan yosh va faol aholi, shuningdek, davlat tomonidan ko‘rsatilayotgan imkoniyatlar iqtisodiyotning raqamli o‘zgarishi uchun qulay sharoit yaratmoqda.

Ташкент, 14 августа 2025 года
В AVO.uz пришёл новый международный партнёр. Fonte Hedge Fund OEIC Ltd под управлением Fonte Capital Ltd приобрела 50% доли в уставном капитале AVO.uz — компании, которой принадлежит 100% акций AVO bank.
Для клиентов это означает главное: мы ускоряем развитие, усиливаем технологическую базу и расширяем цифровую линейку продуктов.
AVO bank — один из первых полностью цифровых банков в Узбекистане. Мы объединяем удобство self-service через мобильное приложение AVO с живой и профессиональной поддержкой. Наши сервисы помогают людям и бизнесу управлять финансами — просто, быстро и без очередей.
«Партнёрство с Fonte Hedge Fund OEIC Ltd — стратегический шаг, который откроет новые горизонты для внедрения лучших мировых fintech-практик. Вместе мы сможем быстрее реализовывать инновации, повышать качество обслуживания и предлагать клиентам ещё более удобные и современные решения», — отметили в AVO.uz.
Почему это важно для рынка
Финтех в Узбекистане сейчас на взлёте: растёт проникновение онлайн-банкинга, развиваются платёжные системы, кредитование переходит в цифровой формат. Молодое и технологичное население, а также поддержка со стороны государства создают благоприятную среду для цифровой трансформации экономики.